2 comments on “Doszkalanie związkowe (3)

 1. Nie wiem skąd czerpał Pan informacje na temat zajęć prowadzonych przez młodego trenera niemieckiego, ale ten kto je przekazał widocznie nie wszystko zrozumiał. Otóż zapewniam Pana, że Diemo Ruhnow poprowadził bardzo interesujące zajęcia, ćwiczenia dotyczyły bardzo młodych zawodników i wprowadzania elementów siły w ich trening, natomiast termin funkcjonalności dotyczył wyłącznie rozgrzewki a nie treningu. Polecam samemu brać udział w zajęciach które zamierza Pan komentować ponieważ czego byłem świadkiem duża część osób nie do końca właściwie zrozumiała intencje prowadzącego, który zwracał się do trenerów poprzez tłumacza.

  Polubienie

 2. Panie Macieju!
  Zawsze zaczynam od analizy mojego przekazu. Muszę brać pod uwagę, że informacja, którą przekazuję może być odebrana wbrew moim intencjom, np. z powodu mojego błędnego lub niezrozumiałego, dla odbiorcy, przekazu informacji. Widzę, że taki niepełny przekaz z mojej strony nastąpił.
  Powinienem był dopisać jedno zdanie (które teraz uzupełniam we wpisie z 25 lutego br.:
  „Całościowy swój pogląd n.t. treningu siłowego Ruhnow przedstawił na swojej płycie DVD zatytułowanej „Diemo Ruhnow’s Training DVD – Krafttraining” „.
  Jedno zdanie a propos rozgrzewki – rozgrzewka też musi spełniać wymogi zasady swoistości. Prostym i wyrazistym przykładem jest rozgrzewka kolarza. Co robi kolarz na swojej rozgrzewce? Wsiada na rower i „pedałuje”. To właśnie jest zasada swoistości na rozgrzewce.
  W przypadku badmintona, na rozgrzewce – zaprzeczeniem tej zasady jest tzw. „człapanie”, czyli popularny trucht. Choć trzeba przyznać, że są też badmintoniści, którzy w trakcie gry również „człapią”. Ale, jak obaj wiemy, nie o to chodzi, jeśli myśli się o byciu w elicie graczy badmintonowych.
  Pozdrawiam
  MHS

  ps. Po za tym: „obserwuję, subskrybuję i analizuję” Ruhnowa od 2009 r. tu: https://www.youtube.com/user/diemoruhnow .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s